You do not currently have permission to view the full text for this document. Please sign in to an account with an active subscription or contact support.
Hoe kan het dat ik weet dat ik besta? En hoe weet ik hoe ik ben? Heb ik dat geleerd omdat mijn ouders naar mij keken? Zit er iets in mijn hersens dat maakt dat ik weet dat ik ik ben?
De NVPP studiedag is gewijd aan het Zelf. Het Zelf zal van allerlei kanten belicht worden. Wat denken analytici over het Zelf? Wat vinden hersenonderzoekers? Hoe verhoudt de theorie van de psychoanalyse zich tot het neurobiologisch onderzoek? Wat behoort tot het zelf?
« Een biologische verklaring schaadt het psychoanalytisch denken », stelt Rachel Blass. « In de theorie zoeken we naar iets